ברזים למטבח

ברזים למטבח

מטבחים הם עולם ומלואו. הם מהווים חלל מפגש לכל בני הבית, מאפשרים לנו לבטא את ההעדפות הקולינריות שלנו ומכאן חשיבותם העצומה. בבתים שונים נראה מטבחים שונים שמבטאים השקפות עולם אחרות, סדרי חיים, תפיסות ודרכי התנהלות. כל משפחה ומשפחה מעצבת את ביתה על פי סגנון החיים שלה והדבר בולט במיוחד בעיצוב מטבחים. בבתים שבהם נהוג לבשל נראה למשל משטחי עבודה רחבי ידיים, ארונות גדולים שיכולים להכיל מצרכים רבים וכן הלאה. 


מה אומר המטבח על בני הבית?
בבתים שבהם נהוג לארח הרבה אנשים נראה פינת אוכל גדולה ורחבת ידיים שנכללת במטבח או קרובה אליו ושסביבה מתנהלים ענייני הבית. זה יכול להיות אורחות משותפות, אירוח חברות הכי טובות או מפגשים של בני הבית זה עם זו על כוס קפה לשיחה על עניינים שעל סדר יומו של הבית ודייריו. עיצוב המטבח מלמד לא מעט על הרגלי החיים בבית ועל ההעדפות של בעליו והדבר בולט, איך לא בעיקר בפרטים הקטנים. בכניסה למטבח נבחין מיד בארונות המטבח, בצבעוניות שלהם ובגווניו של השיש.

איפה האמת?
הפרטים הללו חשובים, אולם כמו תמיד האמת נמצאת אי שם בפרטים הקטנים. ברזים למטבח הפכו בשנים האחרונות תחום עיצובי פרוץ דרך וזה בעיקר נוכח שפע הדגמים שמגיעים מכל קצווי תבל ובעיקר מסין הרחוקה ומאפשרים לנו במחרי שווה לכל נפש לקבל ברזים מעוצבים במראה מיוחד, איכויות טובות ומגוון סגנונות. מציאות ברזים למטבח היא משימה שיש לבצע במלוא תשומת הלב תוף דגש לא רק על ההיבט השימושי פונקציונאלי אלא גם תוך דגש על ההיבט העיצובי. 

שימושי או מעוצב?
ברז למטבח חייב להיות שימושי. אם נבחר ברז מעוצב ונאה, הרי שאם הוא לא נוח לשימוש ולא עונה על הצרכים שלנו הרי שלא עשינו דבר. משום כך חשוב לקחת בחשבון את אופן השימוש ואך הדברים החשובים עבורנו. ניתן לבחור ברז שמותקן על הקיר או כזה שמותקן על השיש, ברז קבוע או ברז שנשלף ועוד כהנה וכהנה. יש ברזים בעלי שני ראשים או כאלה בצורת פרח שלהם ראש אחד והבחירה בין כל הסוגים הללו צריכה להיעשות כאמור תוך התחשבות במכלול היבטים ובדגש עיצובי ושימושי גם יחד.